787 Views

Rodzaje cegieł

Rodzaje cegiełDzisiejsze dobrze rozwinięte budownictwo pozwala na stosowanie różnych materiałów, które charakteryzują się specyficznymi właściwościami. Dobór cegieł powinien być uzależniony od tego, do czego zamierza się je zastosować.
Zwykła cegła nie posiada otworów i stosuje się ją do wykonywania ścian nośnych podziemnych, stropów, sklepień, łuków, murów oporowych oraz schodów.
Cegła porowata jest produkowana z gliny, która zawiera domieszki organiczne. Domieszki ulegają spaleniu i pozostają po nich puste miejsca. Cegła porowata posiada dobre właściwości izolacyjne i stosuje się ją głównie do wykonywania ścian działowych i zewnętrznych.
Cegła klinkierowa wytwarzana jest z glin ogniotrwałych i charakteryzuje się dużą wytrzymałością na ściskanie. Stosuje się ją do wznoszenia ścian podziemnych narażonych na działanie wilgoci.
Cegła dziurawka ma wymiary i kształt cegły zwykłej i posiada otwory. Również budownictwo wykorzystuje cegły kratówki oraz cegły termalitowe. Te drugie służą do obmurowywania urządzeń pracujących w wysokich temperaturach.

Pozostałe artykuły o tej samej tematyce online:

About the author:
Has 163 Articles

1 COMMENT
  1. budowa domów jednorodzinnych

    Kiedy będą na witrynie lepsze artykuły?

RELATED ARTICLES

Back to Top