93 Views

Maszyny czyszczące

Mało kto wie, czym są maszyny czyszczące. Mało kto wie, że różne są rodzaje maszyn. Możemy np. wyróżnić polerki, szorowarki, odkurzacze i inne.

Przeciętna maszyna czyszcząca, np. zamiatarka lub automat zbierająco-czyszczący będzie posiadał jakąś szczotkę lub szczotki. W zależności od potrzeb możemy kupić maszynę czyszczącą z jedną, dwiema, trzema, a czasem nawet czterema szczotkami. Bardziej zaawansowane technologicznie maszyny czyszczące posiadają opcje dokładania i zdejmowania dodatkowych szczotek. Dzięki temu zmniejsza się lub zwiększa tzw. szerokość robocza. Jeżeli zależy nam, by jak najszybciej sprzątnąć dużą powierzchnię dołożymy szczotki, jeśli chcemy posprzątać tylko mały garaż i do tego zależy nam na jak najmniejszym zużyciu prądu ? zdejmiemy kilka dodatkowych szczotek.

Dodatkowo, wiele maszyn czyszczących oferuje opcję różnego ustawienia szczotek bez ich zdejmowania lub dokładania ? dzięki temu również możemy modyfikować naszą szerokość roboczą.

Mowa oczywiście o ?maszynach czyszczących z tzw. górnej półki?, bardzo zaawansowanych technologicznie, z wieloma opcjami modyfikacji przez użytkownika, ale przez to także? droższych. Jeżeli jednak kupujemy maszynę czyszczącą do konkretnego zlecenia lub zleceń, tj. do sprzątania konkretnego obiektu zwykle wybieramy gotowe już maszyny o określonej szerokości roboczej.

Kolejnym elementem budowy maszyny czyszczącej będzie zbiornik. Szczotki i pady w maszynach czyszczących zbierają nieczystości, gromadząc je w zbiorniku. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać maszynę czyszczącą z większym lub mniejszym zbiornikiem. I tu znowu, przed wyborem konkretnego modelu maszyny czyszczącej warto określić jej użycie. Jeśli sprzątamy powiedzmy wąskie, kręte korytarze, których łączna powierzchnia nie jest bardzo duża, zakupimy maszynę czyszczącą niewielkich rozmiarów, zwrotną i poręczną, która też zmieści się nawet w niewielkim magazynku. Taka maszyna będzie też oczywiście tańsza od tych większych.

Ale jeśli mamy do sprzątania ogromną halę przemysłową potrzebujemy dużego zbiornika na nieczystości. Pozwoli on na długą pracę maszyny czyszczącej bez konieczności zbyt częstego opróżniania zbiornika. Dodatkowo jeśli wśród zbieranych nieczystości znajdują się substancje aktywne, co z dużym prawdopodobieństwem będzie miało miejsce w hali przemysłowej, warto kupić urządzenie czyszczące ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej.

Elementów automatów myjących do podłóg jest tysiące. Tu omówiliśmy te najważniejsze, których znajomość najbardziej przyda się firmom sprzątającym. Mamy nadzieję, że wiedza, którą się tu podzieliliśmy okaże się pomocna.

Pozostałe artykuły o tej samej tematyce online:

About the author:
Has 163 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top