93 Views

Lacobel cena za metr

Szkło.

Wśród materiałów, których zawsze używa się w budownictwie jest z całą pewnością szkło. Nawet jeśli ktoś zamierza wybudować betonowy bunkier bez otworów okiennych, to zapewne w toalecie lub innym pomieszczeniu umieści lustro, które przecież również ze szkła jest wykonane.
Szkło tradycyjnie stanowi element okien. Przed wiekami, zanim szkło stało się powszechne i tanie, wznoszono budowle z bardzo małymi okienkami, które swoją średniej jakości przejrzystość zawdzięczały rozciągniętym w ramie pęcherzom zwierzęcym. Okna wysokie, przeszklone kolorowym szkłem ołowiowym zawdzięczamy budowniczym okresu gotyku. Szyby szklane wycinane z dużych tafli to dopiero wiek piętnasty a nawet szesnasty – okres renesansu rozpowszechnił typ okien w których funkcjonalność przeważała nad zdobnictwem.
We współczesnych mieszkaniach szkło to zarówno okna ale i inne liczne elementy wystroju. Od lat stosuje się panele ze szkła do wykańczania kuchni. Panele ścienne pełnią dokładnie takie same funkcje jak ceramika.
Lustro zastosowane do ozdabiania wnętrz zawsze nadaje im lekkości i przestronności poprzez optyczne powiększenie powierzchni.

Pozostałe artykuły o tej samej tematyce online:

About the author:
Has 163 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top