147 Views

Kołki rozporowe i wkręty

Domy z drewna (1)Kiedy to wybiera się zestaw kołków rozporowych warto określić do jakiego typu powierzchni ma się taki komplet przeznaczyć. Mogą to być schody, posadzka i wiele innych jeszcze powierzchni, ale najczęściej mowa jest o ścianach. Kołki montuje się zarówno w wewnętrznych ścianach, jak i przy zewnętrznych stronach muru, choć w tym drugim przypadku nie bezpośrednio na wierzchu.

Tego typu kotwy mogą służyć, jako element, gdzie to można coś powiesić, czy zamontować w mieszkaniu, stąd też nie rzadko mówi się o tak zwanych kołkach hakowych. Co do murów zewnętrznych to mowa jest o nieco innym typie kołków, gdzie to ociepla się i tynkuje budynki, często wieńcząc całość warstwami farby.

Do niektórych mocowań stosowane są blachowkręty, choć nie należy ich łączyć bezpośrednio z kołkami. Mogą to być też wkręty do drewna. Same w sobie stanowią narzędzie najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej, nie rzadko ocynkowanej. Mogą one być zarówno tymi gwintowanymi jak i tymi przypominającymi korkociąg, gdzie to główka może mieć różny kształt.

Pozostałe artykuły o tej samej tematyce online:

About the author:
Has 163 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top