141 Views

Kamienie ozdobne

Kamienie ozdobne (6)Kamienie ozdobne to produkty, które znajdują szerokie zastosowanie w bardzo różnych obszarach. Przede wszystkim wykorzystuje się je przy produkcji wszelkiego rodzaju biżuterii. Tutaj sprawdzają się zarówno sztuczne kamienie ozdobne, jak i szlachetne czy półszlachetne. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiego rodzaju są to wyroby. Naturalne kamienie ozdobne, szczególnie te szlachetne, potrzebują wyjątkowej oprawy, a więc najwłaściwsze będzie złoto, platyna czy srebro.

W przypadku sztucznej biżuterii, która przeżywa swój renesans, wykorzystuje się sztuczne kamienie. To logiczne, bo nikt przecież nie będzie oprawiał z zwykły metal rubinów, turkusów, korali czy pereł.
Kamienie ozdobne doskonale też sprawdzają się jako element dekoracyjny w branży odzieżowej. Otóż, kamienie stanowią ozdobę swetrów, żakietów czy nawet spodni. Sprawdzają się też jako ozdoba damskich pasków, torebek oraz butów. Projektanci potrafią czasami wyczarować naprawdę niesamowite rzeczy, nader oryginalne i awangardowe zarazem. Trzeba przy tym przyznać, że znajdują się na nabywcy.

Pozostałe artykuły o tej samej tematyce online:

About the author:
Has 163 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top