263 Views

Jak buduje się drogi?

Jak buduje się drogiRozwój samochodu osobowego przynosi konieczność budowania nowych dróg. Niestety przykład amerykański pokazuje, że poszerzanie istniejących autostrad może wiązać się z negatywnymi skutkami w postaci coraz większych korków i wydłużania się przejazdu.
Budownictwo drogowe to proces rozpoczynający się od studium, uwzględniającego możliwe warianty rozwiązania problemu. Następnie powstaje projekt drogowy z uwzględnieniem uwarunkowań środowiskowych. Kolejnym krokiem jest podpisywanie umów oraz wykonanie.
Drogi buduje się w różnych technologiach. Najpopularniejsza jest mieszanka mineralno asfaltowa, znana powszechnie jako asfalt. Również pojawiają się głosy, aby budować drogi betonowe. Są one droższe, jednak ich eksploatacja może być dłuższa o nawet dwadzieścia lat względem dróg asfaltowych. Budownictwo nie jest łatwym zadaniem, gdyż należy uwzględnić meliorację, odpowiednie kąty nachylenia czy też promienie skrętu odpowiednie dla danej prędkości. Również, jeśli buduje się drogę w sąsiedztwie domów mieszkalnych, należy zapewnić komfort mieszkańców.

Pozostałe artykuły o tej samej tematyce online:

About the author:
Has 163 Articles

1 COMMENT
  1. budowa basenów

    Polecam wszystkim znajomym ten blog!

RELATED ARTICLES

Back to Top