114 Views

Czy warto montować przydomowe oczyszczalnie ścieków?

W czasach gdy świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie z dnia na dzień, coraz więcej osób decyduje się na montaż małych oczyszczalni ścieków w pobliżu swoich domów. To bardzo dobra alternatywa dla szamba, a przy tym świetny sposób na życie w zgodzie z naturą. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż oczyszczalni, warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków filtrują wodę, dokładnie ją oczyszczając. W procesie oczyszczania uczestniczą naturalne bakterie. Wszystkie zanieczyszczenia podlegają biologicznemu rozkładowi. W efekcie powstają proste związki mineralne, w pełni bezpieczne dla naturalnego środowiska. Oczyszczana w ten sposób woda może być z powodzeniem odsączana do gleby albo odprowadzana do rowu melioracyjnego. Nie ma najmniejszego zagrożenia, że zaszkodzi okolicznemu ekosystemowi.

Zakup i montaż oczyszczalni to spory wydatek. Warto jednak mieć świadomość, że w perspektywie czasu inwestycja na pewno nam się zwróci. Koszty eksploatacji i konserwacji oczyszczalni są niewielkie. Regularne opróżnianie szamba jest droższe, a przy tym zdecydowanie mniej komfortowe. Nic zatem dziwnego, że popularność niewielkich oczyszczalni ścieków rośnie z dnia na dzień.

Pozostałe artykuły o tej samej tematyce online:

About the author:
Has 163 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top